Uživatel:Spalek/Týmu o Gewiki

Můj milý týme,Editovat

tak se nám ta Gewiki krásně rozrůstá. Už je tu spousta informací o vůdcovské zkoušce, o příštím ročníku Gemini, o historii školy a mnoho a mnoho jiných. Problém je, že se zatím na tom podílí šeredně málo členů týmu. A půvab Wiki spočívá naopak v tom, že přispívá spousta lidí, každý trošku. Mám za sebou zhruba tři plné dny práce na Gewiki (tento a minulý víkend plus něco po večerech) a budu se muset začít zase věnovat jiným povinnostem.

Takže prosím snažně, začněte spolupracovat. Doporučuji následující postup:

Důkladně se tu rozhlédněteEditovat

Začněte asi hlavní stranou, to je ta, kam se člověk dostane, když napíše do prohlížeče "www.gewiki.cz" Z ní vede spousta odkazů - prohlédněte si je. Jednak jsou na levé navigační liště (ta je vidět z každé stránky), jednak přímo v textu hlavní strany.

Některé na první pohled nenápadné odkazy skrývají spoustu textů. Asi nejobsáhlejší je zatím Vůdcovská zkouška. Na Gewiki už je skoro všechno, co jsem k VZk zatím vyhrabal v archivu. Jediné, o čem vím, že zatím chybí, je celá oblast RoKo. Doplní ji někdo? Také už jsou tu všechny existující Sylaby k nezbytným a klíčovým kompetencím. Vlastně jsou už připraveny stránky i pro neexistující sylaby, akorát jsou to jen prázdné stránky s vyznačenou strukturou - prostě Pahýly. Doplní je někdo?

Marně budete hledat něco zajímavého o instruktorské kvalifikaci. To je třeba ještě vytvořit...

Níže na této stránce najdete řadu odkazů na interní dokumenty pro tým. Hodnocení Gemini a O personalistice týmu ukrývají řadu dokumentů, které jsem vytahal z archivu. Ale ještě mnohem více jich v archivu čeká. Pojďme je sem dát! Bude to pomoc pro nováčky v týmu. Využívejme zdroje, na jejichž tvorbě jsme kdysi strávili společně desítky a stovky hodin času...

Klikejte na všemožné odkazy, ať zjistíte, kam vedou. Najděte všechny možné stránky, které tu jsou. Našli jste všechny? Přesvědčte se kliknutím na seznam všech stránek Gewiki.

Přečtěte si, jak se píše do WikiEditovat

Na stránce Nápověda:Jak psát Gewiki najdete několik odkazů, které vám poradí, jak formátovat text pro Gewiki. Zejména doporučuji přečíst si stručný stručný návod k základní editaci ve MediaWiki, který má Wanaču na Wiki 31. odd. vodních skautů Liberec. Stojí za prostudování! Po půl hodině vám bude celkem jasné, jak to funguje.

Prohlédněte si, jak jsou psané stávající článkyEditovat

Zkuste v několika článcích zmáčknout nahoře záložku "editovat" a podívat se do editačního okna, jak byl zformátován text. Srovnávejte to se shora uvedeným Wanačuovým návodem. Pomůže vám to pochopit, co vám do té chvíle nebylo jasné. Když z editace utečete "vracecí šipkou" v prohlížeči, tak se nic neuloží. A i kdybyste omylem uložili nějakou pitomost, nebojte se. V MediaWiki se dají všechny změny vzít zase zpátky. On to po vás nějaký správce rád opraví :-)

Začněte psátEditovat

Začněte třeba svou vlastní prezentací - představením člena týmu. (Viz úkol i s návodem níže). Zkuste dopsat nějaký sylabus. Prohlédněte si všechny možné Pahýly a zkuste nějaký doplnit. Podívejte se stránky v kategorii Kategorie:Doplnit - ty také zasluhují vaši pozornost.

Založte stránku, o které si myslíte, že by tu být měla. Buď ji rovnou napište, nebo ji označte jako Pahýl. Někdo se jí ujme.

Pomozte s konverzí archivuEditovat

Máte ve Wordu nebo Excelu něco, co by mělo být na Gewiki? Přečtěte si Nápověda:Text z Wordu do Gewiki. A pusťte se do toho. Snažte se nejprve konvertovat nejstarší věci, které máte. Čím starší historická vrstva, tím méně lidí v týmu ji má k dispozici...

Pojďme do toho. Gewiki je nástrojem, kterým můžeme přivést na Gemini ty správné účastníky. Gewiki je nástroj, jak s nimi celý rok pracovat a jak jim pomoct školu zdárně absolvovat. Gewiki je nástroj pro efektivní komunikaci v týmu, který nám všem může pomoct být lepšími instruktory. Gewiki je ale i něco víc - nabidkou celému Junáku, nabídkou, která zatím chybí. Třeba o experimentálních vůdcovských zkouškách se toho jinde zájemce mnoho nedozví...

Pojďme do toho. Děkuji,

Špalek

Přijde pán k doktoroviEditovat

Přijde pán k doktorovi a doktor se ho ptá:
"Co je Vám?"
Pán smutně řek':
"Víte pane doktore, já mám takový pocit, že ... že mě všichni ignorují, víte?"
"Další prosím!"

Úkol! Udělejte si svoji stránkuEditovat

Zadání úkolu ZDE. Díky, Špalek