Senečák

Z Gewiki
{{{2}}}

Copa tuto je?

…aneb plzeňsky o plzeňské základně Senečák

Malé info

Základna Senečák je plzeňská skautská klubovna. Zděná dvoupatrová budova v lese, 50 m od břehu rybníka s "moderním" vybavením (voda, elektrika, kuchyně..). Nachází se na okraji města v rekreační zóně Boleveckých rybníků. Každý všední den ji obývají skautské oddíly a o víkendu nejrůznější akce – od oddílových výprav přes různé skautské závody až po vzdělávací kurzy.


Možnost využití

Díky možnosti ubytovat pohodlně 50 lidí (70 lidí ve skautských podmínkách) dává možnost různorodého využití:

oddílové výpravy – základnu si může pronajmout oddíl s jakýmkoliv počtem lidí (jednou jsme po domluvě s vůdci s úspěchem vyzkoušeli sloučení dvou výprav. Výsledkem bylo zajímavé a nečekané zpestření obou oddílů).

vzdělávací akce a kurzy – klubovna disponuje dvěma velkými místnostmi, ve kterých se dá dělat společný program (přednášky a prezentace) pro celý kurz najednou. Každoročně zde tráví víkendy plzeňský čekatelský kurz Tokaheya a zdravotnický kurz pořádaný Červeným křížem. Letos zde své útočiště najde i vůdcovský lesní kurz a instruktorská lesní škola Gemini. Díky okolnímu lesu (se správnými stromy:) se zde zalíbilo i kurzu lanových aktivit Lanáč. Také se zde odehrály již dva ročníky 5ti denní (noční) roverské hry Maškaráda.

Zázemí + vybavení

společné prostory > přízemí

hala – vstupní dveře do základny, na podlaze jsou dlaždičky, takže se tam může chodit v botách, k dispozici jsou stoly s židlemi ať už jako prostor pro jídlo či místo pro společné programy.

bar – druhá velká místnost, dřevěné stoly s lavicemi, kobercem, možnost promítání dataprojektorem

kuchyň – samostatná místnost, velká dřevěná kuchyňská linka s oknem v její úrovni, dvoudřez s velkým bojlerem jen pro kuchyni, lednice, plynový sporák na PB lahve, rychlovarná konvice, hrnečky a talíře v přiměřeném množství, zásuvka i na 400V (velikost 32)

záchody a sprchy v dostatečném počtu (teplá ale i STUDENÁ voda:)

společné prostory > první patro

klubovny – až 9 místností určených pro spaní, koberec je všude, spí se na zemi, ve všech místnostech je zásuvka na 230V.

Okolí základny

Klubovna leží u rybníku, který je jedním ze součástí Bolevecké rybniční soustavy, která tvoří jednu z mnoha klidových míst na území města Plzně (komárů se bát nemusíte, nejsou tady:).

nejbližší okolí základny:

borový les (vysoký i nízký a hustý) ; rybník 50m od základny (čistá voda, písečná pláž) , na pláži je veřejné kryté ohniště, před klubovnou je betonový plácek (5x10 m) a 3 pingpongové stoly. Jedinou nevýhodou je, že v okolí není rovný a zatravněný plácek na fotbal, frisbee, apod… (dá se to vyřešit zabráním cesty, na které se ovšem v hezkém počasí prochází velké množství lidí a cyklistů)

okolí základy vzdálené do 20 min:

lesy (opravdu spousta) ; rybníky (dalších 6 a jeden čistější než druhý) ; MHD (pro cestu do centra města) ; začátek panelákového sídliště (hmm, co se dá dělat...)


Ubytování a rezervace

Budete-li chtít přijet, v první řadě navštivte stránku s kalendářem klubovny a zjistěte si volné termíny. Bude-li volno, tak už jen stačí napsat přihlášku. Oboje najdete na stránkách základny http://senecak.skauting.cz/rezervace.html . Do žádosti o rezervaci je zapotřebí krom data a kontaktu připsat i počet lidí, odkud jste, co jste za oddíl, mobil na kontaktní osobu (nejlépe na tu, která bude i na výpravě:). Po odeslání tohoto formuláře by vám měla do dvou dnů přijít emailová zpráva, že vaši žádost bereme v potaz a počítáme s Vámi. Veškerá oficiální data jsou na stránkách http://krizovatka.skaut.cz/databaze/skautske-zakladny/37-senecak/ .

Všechno něco stojí, takže i za překrásný pobyt na naší základně, za čerstvý vzduch a výhled na rybník (přes stromy) po vás budeme chtít:

45,-Kč za osobu a noc (pro členy Junáka)

500,-Kč vratná záloha při příjezdu na základnu (pro případ poškození majetku základny

60,-Kč za osobu a noc pro ostatní dětské organizace

50,- Kč za noc a jedny AKU kamna v klubovnách (v zimních měsících)

Doprava

Na základnu je pohodlná cesta ať už přijedete čímkoliv do Plzně

Cesta z hlavního vlakového nádraží:

Od východu z nádraží se vydáte vpřed až dojdete k silnici. Zahnete doprava a vejdete do podchodu. Směřujte na východ "Šumavská, tramvajová zastávka" (je přímo na naproti vám, když vejdete do podchodu). Na zastávce ve směru Vaší chůze počkejte na tramvaj č.1 -směr Bolevec. (obvykle jezdí jen jeden vagón, tak s tím počítejte :). Tou pojedete cca 20 min. Vystupte na zastávce Okounová - většina tramvají hlásí stanice, nebo to poznáte podle obchodního střediska Delvita po levé straně jízdy. Vraťte se na křižovatku (kterou tramvaj přejela) a vydejte se doleva podél silnice (sídliště budete mít za zády). Až přejdete most přes železnici, zahněte doleva. Po asfaltové silnici se dostanete až na hráz rybníka a dále ke klubovně - velká bílá budova na konci cesty.

Celá cesta z vlak.nádraží na základnu vám bude trvat cca 35min (20min tramvaj, zbytek chůze)

PlzenadraziCD.jpg Senecak2.jpg

Cesta z centrálního autobusového nádraží (CAN):

Nejjednodušší způsob je vydat se pěšky na tramvajovou stanici „Solní, pošta“, což je cca 1km. Z autobusáku vyjděte východem na ulici Skvrňanská (jezdí tam tramvaj, kterou ale nepojedete). Zabočte doprava a vydejte se směrem k centru města (po levé ruce budete mít koleje). Dojdete až k veliké křižovatce „V Sadech pětatřicátníků“, ve směru chůze přejděte komunikaci na druhou stranu a zabočte doleva. Měly by jste se dostat k budově České pošty a hned u ní je tramvajová zastávka. Počkejte na tramvaj č.1 -směr Bolevec. (obvykle jezdí jen jeden vagón, tak s tím počítejte :). Tou pojedete cca 15 min. Vystupte na zastávce Okounová -většina tramvají hlásí stanice, nebo to poznáte podle obchodního střediska Delvita po levé straně jízdy. Vraťte se na křižovatku (kterou tramvaj přejela) a vydejte se doleva podél silnice (sídliště budete mít za zády). Až přejdete most přes železnici, zahněte doleva. Po asfaltové silnici se dostanete až na hráz rybníka a dále ke klubovně - velká bílá budova na konci cesty.

Celá cesta z autobusového nádraží na základnu vám bude trvat cca 45min.

PlzennadraziCSAD.jpg

jízdné v MHD:

12 Kč plnocenné jízdné

6 Kč zlevněné jízdné (děti od 6 do 15 let)

40 Kč celodenní jízdné (24 hodin)

jízdenky je lepší kupovat v trafikách (jedna je hned východu z budovy hlavního vlakového nádraží), do automatů na lístky potřebujete přesnou hodnotu - automaty nevrací peníze a často nefungují !!!

pokuta při jízdě načerno je 1000Kč (při zaplacení na místě jen 600Kč)

Plzeňské městské dopravní podniky

Cesta autem

Ke klubovně je možnost přijet autem. Toho se využívá POUZE v případě dopravení materiálu nebo jídla na klubovnu. V žádném případě se u klubovny neparkuje ! Jedno auto může u základny zůstat, ale musí si dát za okénko povolení o vjezdu, které dostanete při příchodu na základnu.

Ať už jedete odkudkoliv, držte se směru "ostatní tranzit" do doby, než bude na cedulích směr "Most" nebo místní pojmenování části Plzně "Bolevec". Celou Plzní se jede po hlavních tazích. Až budete v Bolevci (poslední části cesty), pojedete podél tramvaje až ke světelné křižovatce, kde po levé straně bude "nákupní středisko delvita" a na pravé 3 nové baráky (na předchozí křižovatce je autosalon FORD). Účastníci teď musejí zatočit doleva, právě k nákupnímu středisku a na parkovišti nechat svoje vozidlo [na obrázku se značkou parkoviště]. Organizátoři mohou zatočit doprava a po silnici se dostanete až na most přes železnici. Hned za mostem zahněte doleva (i přes zákaz vjezdu) a pokračujte po asfaltové silnici až za hráz rybníka. Velká bílá budova je váš cíl.

Senecak auto1.jpg Senecak auto2.jpg--Čerw 15:02, 6. 6. 2008 (CEST)