Přeskočit na obsah

Plánování vzdělávací akce/Stanovení SMART cílů: Porovnání verzí

bez shrnutí editace
Bez shrnutí editace
 
Bez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
Základní charakteristiku toho, jaké cíle jsou SMART, obsahuje [[SMART|samostatný článek]]
Základní charakteristiku toho, jaké cíle jsou SMART, obsahuje [[SMART|samostatný článek]]. Prosím přečtete si jej, pak si probereme, jak se SMART cíli pracovat v procesu [[plánování vzdělávací akce]].
 
První nejjednodušší pojetí práce se SMART cíli je pracovat s nimi jako s konkretizací a zpřesněním obecných záměrů, které jsme si stanovili v rámci [[Plánování vzdělávací akce/Obecné koncepční úvahy o akci|obecných koncepčních úvah]]. Každý obecně formulovaný záměr tedy dostatečně zkonkrétníme a upřesníme, změřitelníme, ztermínujeme ... prostě zeSMARTujeme.
 
V praxi ovšem zjistíme, že naše obecné záměry se vzpouzejí tomu, aby byly osekány do právě jednoho SMART cíle. Právě díky své obecnosti mají často několik významů či spíše rovin a každá z nich musí být popsána jinak. To ale vůbec nevadí. Klidně můžeme jeden obecný záměr rozpracovat na několik SMART cílů:
 
[[Soubor:SMART cile jako dekompozice.jpg]]
 
Pokud se do toho pustíme, narazíme zpravidla na dva problémy: kolik SMART cílů bychom měli mít a jak náročně by měly být stanoveny. Odpověď na tyto své otázky si nejprve ukažme v symbolické rovině následujícího obrázku:
 
[[Soubor:SMART cile jako patniky.jpg]]
 
SMART cíle v něm slouží jako "hraniční kameny úspěchu".
5 418

editací