Rodiče nemají zájem o informace o dění v oddíle – na schůzku s rodiči přijde z 15 rodičů jeden.

Z Gewiki

Rodiče nemají zájem o informace o dění v oddíle – na schůzku s rodiči přijde z 15 rodičů jeden.


Čas rodičů je drahý. Zvláště večer, když dorazí domů a musí uvařit, postarat se o děti, vyprat a vyžehlit atd. Ani to, že je schůzka jednou za půl roku rodiči jeho kalendář tento týden neuvolní. Je potřeba s tím počítat a podle toho s časem nakládat. Zvláště v dnešní době lze hodně informací poslat elektronicky a rodiče si mají možnost si je přečíst, když mají v práci chvilku či během dne. Stačí si pak telefonicky ověřit, zda všemu rozuměli a zeptat se na pár detailu, případně odhalit, kdo vlastně informace vůbec nečetl.

Informace o dění v oddíle lze také předávat jinou cestou, než osobní schůzkou. Například v našem středisku jsme před více než 6 lety z tohoto důvodu založili střediskový časopis. Vychází jednou měsíčně a je plný recenzí, rozhovorů, článků, zápisků z akcí, foto seriály, úvahy, atd. (ukázkové číslo časopisu LUK). Výhoda je jeho znovu použitelnost a též je skvělým materiálem na náborech.

Pokud opravdu potřebujete schůzku svolat, tak je dobré dát dostatečně dopředu vědět termín, zajistit pohoštění a hlavně poslat rodičům obsah schůzky – stačí klíčové a důležité body jako například: Návštěvní den na táboře bude/nebude? Mohl by být tábor levnější? Promítání úžasného videa ze zimní výpravy (15minut)! Rodičům pak týden předem osobně zavolat a zeptat se, zda mají čas přijít, že potřebujete probrat to a to a to. Málo kdo pak odmítne, a když jim přijde ještě připomenutí SMSkou, tak jich tam snad bude více než ten jeden.

Všem těmto starost se ovšem můžete vyhnout, pokud dlouhodobě zapracujete na vztahu s rodiči. Více se dozvíte v části „Těžkosti s aktivním navázáním spolupráce (komunikace) s rodiči.“


Zpět na Agora.